XTB výrazně rozšířilo nabídku kryptoměn. K dispozici je nově 25 instrumentů!

Je tomu několik dní, co XTB oznámilo zavedení a rozšíření portfolia instrumentů CFD na kryptoměny. Nově je přístup k 25 novým instrumentům z toho je 9 instrumentů kotováno vůči americkému dolaru a zbylých 16 instrumentů jsou tzv. křížové instrumenty, kde se cena jedné kryptoměny vyjadřuje vůči ceně jiné kryptoměny. Jedná se o jednu z nejširších nabídek na trhu CFD kryptoměn.

Od původní skladby oblíbených instrumentů jako je Bitcoin, Ripple, Ethereum, Litecoin a Dash, XTB  nyní zařadilo další CFD kryptoměny jako je Monero, Cardano, Zcash, NEM a další. Z celkového počtu 25 instrumentů každá kryptoměna obsahuje kotaci vůči USD, Ethereu nebo Bitcoinu.

Například můžete obchodovat:

  • Cardano vůči Bitcoinu (ADABTC)
  • Tron vůči Ethereu (TRXETH)
  • Miotu vůči Bitcoinu (IOTABTC)

OBJEVTE KOMPLETNÍ NABÍDKU KRYPTOMĚN U XTB

Dalším důležitým bodem nové nabídky je, že se prodloužila doba expirace kontraktů na 365 dní. Zatímco předchozí kontrakty umožňovaly pouze krátkodobé pozice, nyní můžete obchody držet až jeden rok, což umožňuje flexibilní způsob obchodování pro dlouhodobější obchodníky.

Díky CFD mají obchodníci možnost potenciálně profitovat nebo realizovat ztráty jak při rostoucích, tak i při klesajících cenách kurzu kryptoměn nebo se jednoduše zajistit proti svému fyzickému portfoliu kryptoměn. Všechny nové instrumenty lze obchodovat prostřednictvím moderní a pokročilé obchodní platformy, která nabízí celou řadu analytických nástrojů a grafů. Platfoma xStation 5 je k dispozici v desktopové, webové nebo mobilní verzi.

Je třeba také poznamenat, že CFD kontrakty kryptoměn je možné obchodovat s pákovým efektem 2:1, což umožňuje dvojnásobnou expozici na trhu vzhledem k dostupnému zůstatku na obchodním účtu. To umožňuje znásobit vaše zisky, tedy například změna kurzu o 1 % znamená změnu hodnoty vašeho obchodu o 2 %. Samozřejmě stejným mechanismem fungují i ztráty, proto je důležité správně řidít tato rizika.

Představitelé XTB uvedli:

„Spuštění naší rozšířené nabídky CFD kryptoměn ztělesňuje náš závazek, abychom se ujali jako inovativní broker předních příček v našem odvětví. Žádný jiný broker nenabízí stejnou úroveň hloubky trhu, konkurenceschopné ceny a takto širokou nabídku instrumentů jako my. V loňském roce se investoři do kryptoměn stali mnohem zkušenějšími a informovanějšími a zažili si i častou krátkodobou volatilitu, která může přitáhnout do světa kryptoměn další investory. Tito investoři si rychle uvědomují, že obchodování s kryptoměnami může být stejně zajímavé pro krátkodobé obchody, zvláště když máte k dispozici oba směry obchodů, tedy možnost spekulovat jak na růst, tak i na pokles, nebo se právě zaměřit na křížové kryptoměny jako je napříkald ETH/BTCnebo NEO/BTC. Takže pokud máte názor, že jedna kryptoměna je technologicky a tedy i fundamentálně lepší než druhá, tak to můžete promítnout do obchodů s křížovými instrumenty.“

Obrovskou výhodou je, že všechny trhy máte dostupné na jednom obchodním účtu, takže není zapotřebí pořizovat různé krypto peněženky nebo se registrovat na několika různých kryptoměnových burzách. XTB je jedním z největších mezinárodních brokerských domů, veřejně obchodovaných na Varšavské burze, který zaměstnává více jak 400 zaměstnanců v rámci svých poboček v Polsku, České republice, Slovensku, Německu, Francii, Velké Británii a v dalších evropských i mimoevropských zemích. Společnost je pod dohledem evropských regulátorů včetně KNF, FCA nebo ČNB a NBS.

CFD rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty.

U 82 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty.

Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků