ETX Capital recenze a naše zkušenosti

etx capital

ETX Capital = Bezpečnost a serióznost britského brokera ??

ETX Capital broker byl založen v roce 2002, to je již 14 let!! A kořeny jeho mateřské společnosti (Monecor Ltd) sahají až do roku 1965 (Monecor Ltd London).  Z téhle jednoduché skutečnosti lze usoudit, že tento broker na to asi musí jít dobře, když se mu podařilo tak dlouho udržet v tak konkurenceschopném průmyslu. Společnost je regulována britským Finančním regulačním úřadem (FCA). Váš obchodní majetek je pojištěn až na 50 000 GBP a samozřejmě uchován na oddělených bankovních účtech v nejlepších bankách na světě.

 • Regulované úřadem UK FCA !! situovaným v Londýně a v Praze
 • Zdarma demo konto pro vyzkoušení platformy
 • Pro nové obchodníky je požadavek na minimální vklad 100 EUR
 • MT4
 • Spread od 0,6 pipu v hlavním měnovém páru, např. EURUSD
 • Aplikace pro mobilní obchodování
 • Přes 70 měnových párů pro obchodování na Forexu !
 • Kromě CFD akcií je vše bez provize
 • Pravidelné webináře / semináře pro začátečníky a pokročilé

Česká zákaznická podpora

Kromě Londýna je tento broker také v Praze. Pokud máte jakékoliv otázky či problémy, můžete na zavolat na podporu. Zákaznický servis je dostupný každý den od 8:30 do 21:15.

Pro stávající české a slovenské zákazníky je zdarma dostupná HOTLINE na čísle 0800040422

Demo Konto

Pokud si někdo není jistý nabídkou obchodních platform, může si nejdříve založit ETX Capital demo konto zdarma. S tímto kontem můžete otestovat všechny funkce brokera bez rizika. Demo konto obsahuje virtuální kredit 10 000 EUR a můžete ho používat 14 dní. S „virtuálními penězi“ mohou obchodníci obchodovat v reálném čase, vyzkoušet různé strategie a dobře se seznámit se softwarem bez riskování vlastních těžce vydělaných peněz.

Broker v současné době nabízí 3 typy obchodních platform:

 1. ETX TraderPro–hlavní platforma, spready již od 0,7 pipu (EUR/USD), okolo 6 000 obchodních nástrojů, mezi které patří přes 65 měnových párů společně s kompletní sadou zcela přizpůsobitelné grafiky. Navíc má funkci „one-clicktrading“ (obchodování jedním klikem), která vám umožní učinit rychlá a přesná obchodní rozhodnutí.
 2. ETX MT4 –  nabízí MetaTrader 4, čímž umožňuje svým zákazníkům nainstalovat vlastní Expert Advisors (EA).

ETX Trader Pro (hlavní platforma pro obchodování)

Zkušení obchodníci mají možnost obchodovat přímo za pomoci cenových grafů na ETX Trader Pro. Je zde dostupná široká nabídka různých grafů, jako jsou například svíčkové, HLOC, čárové, etxtraderproplošné a bodové. Při našem testu byly různé kreslící nástroje také pozitivně hodnoceny. Zvláště užitečné jsou pak point-to-point linky a Fibonacciho oblouky, k jejichž využití stačí pár kliknutí. Také se nám líbilo, že několika kliknutími můžete obchodní platformu přizpůsobit vašim požadavkům. Obchodní karty, otevřené pozice, grafy, knihy objednávek či kotace trhu můžete jednoduše uspořádat přetáhnutím.

Další výhodou jsou nižší odchylky, které jsou proměnlivé a mohou se zvýšit či snížit podle těkavosti trhu. V testu se ale odchylky vždy pohybovaly mezi určeným minimem a horním limitem.

Ve srovnání s ostatními brokery jsou tzv. „spready“ u ETX Capital velice konkurenceschopné. Ti, již se rozhodnou pro obchodování na ETX Trader Pro, obchodují s měnovým párem EUR/USD již od spreadu ve výši 0,6 pipu. Pro měnové páry AUD/USD, EUR/JPY, GBP/USD, USD/CHF a USD/JPY začínají spready na 0,9 pipu.

Metatrader 4 platforma

S MetaTrader 4 se samozřejmě dá také obchodovat na ETX Capital. MT4 je hlavně pro zkušené obchodníky, kteří preferují automatické obchodování a obchodování s expert advisory. Ti mohou etxmt4být bez velké námahy použiti pro technickou analýzu série cen. Podle výsledků poté lze činit automatické obchodní rozhodnutí. S Metra Trader 4 můžete provést technické analýzy během několika kliknutí myši, jak ETX Capital ukazuje.

Mezi další vlastnosti Metra Trader 4 patří rozsáhlé grafové funkce. Můžete například zobrazit několik grafů s 50 integrovanými indikátory. Také je možné použití individuálních indikátorů a obchodování přímo ze stránky se zobrazenými grafy.

Platforma Meta Trader 4 je ideální pro ty, kteří požadují:

 • Pokročilé grafové funkce
 • Obchodování za použití expert advisorů (čili robotů)
 • Automatické obchodování

Závěr recenze ETX Capital

ETX Capital broker nabízí velice dobré obchodní příležitosti pro začátečníky i profesionály za velice konkurenceschopných podmínek. Zákaznická podpora, webová stránka i obchodní platforma je dostupná v češtině. ETX Capital je velice bezpečný a spolehlivý

 
RegulaceFCA Londýn
Minimální vklad$100
Páka30:1
Způsob převodu peňezKreditní karta (VISA,Mastercard)
Bankovní převod
Paypal
Skrill
Neteller
Spread EURUSDjiž od 0,6 pip
Počet měnových páruvíce než 70
Počet akciových titulu dostupných k obchodováníUSA Akce, Evropské Akce
KomodityZlato,Stříbro,Ropa, Zemní plyn +další

Jaké byli vaše zkušenosti s ETX Capital ? Napište do diskuze.

ETX Capital recenze a naše zkušenosti
4.5 (90%) 2 vote[s]