Jak koupit Bitcoin

0
360

Tady je podrobný návod jak koupit Bitcoin.

Nákup bitcoinů je mnohem jednodušší, než si myslíte:

 1. najděte si bezpečnou obchodní platformu nebo burzu
 2. vytvořte si bezplatný účet
 3. důležité: rozhodněte se, kolik peněz chcete do Bitcoinu investovat

Jak koupit Bitcoin ve čtyřech krocích

1. Vyberte si bezpečnou obchodní platformu

Nejprve si musíte vybrat obchodní platformu, což je online společnost, která vás spojí s trhem (ostatní lidé, kteří chtějí koupit / prodat bitcoiny) a poskytuje také související investiční služby.

Vybírejte jen kvalitní Bitcoin obchodní platformy jsou:

 • Bezpěčné a regulované
 • Poplatky jsou minimální
 • Snadno se používají
 • Mají dobrou pověst mezi obchodníky z celého světa

Pro účely našeho průvodce doporučujeme platformu eToro. Je to obchodní platforma s dlouhou historií, špičkovým zabezpečením, intuitivním dizajnem a v neposlední řadě je také uživatelsky přívětivá.

2. Vytvořte si zdarma účet na platformě

>>Zde si můžete vytvořit svůj bezplatný účet na eToro <<

Nejprve si můžete hrát s demo účtem zdarma a později vložit skutečné peníze.

Žádný strach, můžete si vložit české koruny, CZK bude automaticky převedena na EURO nebo USD (záleží jakou měnu si zvolíte jako hlavnou měnu k účtu).

V případě, že vás zajímá regulace, eToro je v Čechách 100% legální.

Abyste mohli investovat skutečné peníze, musíte nejprve poskytnout některé základní identifikační údaje a naskenovanou kopii svého občanského průkazu nebo pasu. Všechny osobní údaje, které poskytnete, jsou uloženy jen u eToro a jsou vyžadovány EU regulačními orgány, požadují je všichni regulování brokeři v EU dle zákona. Nemusíte mít proto žádné obavy ze zneužití vašich údajů.

3. Vyberte bitcoin nebo jinou kryptoměnu

Teď jste připraveni si koupit svůj první bitcoin.

eToro poskytuje dvě metody vyhledávání:

 • Do vyhledávacího pole v horní části stránky můžete zadat „Bitcoin“.
 • Nebo můžete také kliknout na „Obchodní trhy“ na levé straně platformy. Zobrazí se seznam různých investic.
 • Poté klikněte na Bitcoin nebo si vyberte jakýkoliv jiný finanční instrument
 • Poté stiskněte modré tlačítko OBCHODOVAT.

4. Dokončete svůj obchod

nastaveni bitcoinu
Nastavení obchodu (klikněte na obrázek pro zvětšení)

Na této stránce můžete vybrat částku peněz, kterou chcete investovat.

 1. Částku (rozhodněte se jakou částku plánujete do Bitcoinu investovat)
 2. Jednotky (koupit zde můžete i zlomek Bitcoinu například jednu desetinu t.j. 0.1)

Většina lidí si obvykle vybere částku zainvestuje konkrétní sumu.

Do bitcoinu můžete investovat minimální částku 25 $. Minimální vklad na eToro je 200 $.

Po výběru Částky klikněte na tlačítko „Otevřít obchod“. Gratulujeme! Právě jste koupili svůj první bitcoin!

Poznámka:

Pokud chcete investovat a držet dlouhodobě, kupte bitcoin bez pákového efektu (vyberte pákový efekt x1), pokud chcete spekulovat, kupte CFD bitcoinu pomocí pákového efektu 1: 2 (vyberte pákový efekt x2).

Můžete si zde také nastavit STOP-LOSS, pokud chcete eliminovat budoucí ztráty v případě, že tržní cena jde proti vám, a můžete také použít LIMIT k výběru zisku v budoucnosti.

Poplatky za obchodování:

 • 0,75% rozpětí z celkové částky transakce
 • 5 $ poplatek za výběr peněz

Jak si vložit peníze na obchodní platformu

Tři nejběžnější způsoby, jak zaplatit za bitcoiny, jsou následující:

 • Bitcoiny si můžete zakoupit kreditní karty VISA / Mastercard / Maestro
 • Koupit Bitcoiny přes Paypal
 • zaplatit přes Skrill / Neteller
 • zaplatit bankovním převodem (bankovní převod) vhodný spůsob pro vklady nad 500 USD

Obecně jsou PayPal a debetní karty dostatečně bezpečné pro většinu transakcí. Pokud však převádíte obzvláště velké množství peněz, bankovní převod poskytuje další úroveň zabezpečení.

Jak používat bitcoiny

Nyní, když jste si zakoupili bitcoiny, co s tím můžete dělat?

Většina lidí ve světe používá bitcoin pro investici, diverzifikují přes bitcoin své investiční portfolio. V roce 2020 již i investoři do akcií, zařazují do svého portfolia také bitcoin nebo ethereum, ltc litecoiny aby ochránili své investice.

Kvůli vysoké cenové volatilite odborníci nedoporučují více než 10% svého majetku držet v kryptoměnách zejména v bitcoinu.

Bitcoin slouží jako bezpečný přístav, BTC je něco jako digitální zlato.

Investoři věrí že blockchain je budoucnost, že bitcoin jich ochrání v případe nečekaných událostí na finančních trzích.  Většina investorů proto drží své bitcoiny a doufají, že se nakonec zvýší jejich hodnota.

Kromě držení BTC jako investice, se můžete rozhodnout utratit své bitcoiny při nákupu za btc. Mnoho míst nyní přijímá bitcoiny. Bitcoiny můžete použít zejména v online obchodech , v cestovních kancelářích, leteckých společnostech a dokonce i v některých fyzických obchodech zejména v zahraničí. Bohužel doposud v Čechách mezi obchodníky není platba Bitcoinem populární .

Chcete-li utratit bitcoiny, budete potřebovat bitcoinovou peněženku. Nenchávejte své bitcoiny volně ležet pokud jste nakoupili přes burzy jako je Binance, Coinbase atd.! Zejména ne pokud tam máte více než 1 BTC.

Bitcoinová peněženka je virtuální úložný prostor, často nazývaný virtuální peněženka do které lze bezpečně uložit bitcoin. I když nemáte v úmyslu utratit svůj bitcoin, jeho uložení v bitcoinové peněžence je obvykle nejbezpečnější možností.

Bitcoiny zakoupené  přes eToro můžete snadno přenést do vlastní peněženky „eToro Wallet“, která je v současné době jednou z nejbezpečnějších dostupných. Můžete držet krypto a čekat na zvýšení ceny.

Předpověď budoucí ceny bitcoinu

Bitcoin (BTC) je doposud (v roce 2020) aktivum s nejvyšší mírou zhodnocení!

Vypadá to tak že Bitcoin rallye, která začala letos v červenci má potenciál cenu bitcoinu zvednout o další desítky procent. Jsou to ale jen předpoklady. Na finančních trzích nelze nic garantovat!

Sice od svého maxima které bitcoin dosáhl v roce 2018 (cca 18.000 dolarů) je dnes ješte hodně daleko, při vysoké volatilitě kryptoměn, se nic nedá vyloučit.

Náš  čistě subjektivní předpoklad budoucí ceny bitcoinu je nárast o desítky procent v krátkodobém horizontu t.j. do jednoho roku.

Shrnutí článku

Nákupu bitcoinů se nemusíte obávat – je to snadné a bezpečné. Jak sami vidíte, koupit btc je snadné. Použijte důvěryhodnou platformu, jako je třeba eToro, převeďte si své peníze na účet buď platební kartou nebo použijte Paypal a nakupte požadovanou částku btc.

Rizikové upozornění:

Vezměte prosím na vědomí, že CFD jsou složité nástroje a obnáší vysoké riziko tráty peněz díky pákovému efektu. 67% retailových investorských účtů ztrácí peníze při obchodování s tímto CFD poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda chápete, jak fungují CFD, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

Kryptoměny jsou vysoce volatilní neregulované investiční produkty. Žádná ochrana investorů ze strany EU týkajíci se kryptoměn.