Jak obchodovat BITCOIN

V tomto článku najdete kompletní návod jak obchodovat s bitcoiny.

Bitcoin je digitální měna budoucnosti!

Existuje jen v elektronických peněženkách držitelů (tzv. E-wallet). Funguje již několik let, zpočátku byla doménou internetových fanatiků no do povědomí široké veřejnosti, která se začala zajímat jak koupit bitcoin až v roce 2018, kdy kurz této měny zaznamenal raketový růst a dosáhla neuvěřitelných 19000 dolarů!! Jednoduše řečeno, pro běžné platby na webu začali tuto virtuální měnu používat i normální lidé, ale také přitáhla pozornost spekulantů kteří zacítili možnost rychle vydělat.

V tomto článku je podrobný návod jak koupit Bitcoin.

Tato měna funguje bez zásahu a manipulace ze strany centrálních bank a vlád jednotlivých států světa. Právě toto je trnem v oku politiků a bankéřů. Nejprve se ji všemožně snažili zničit, ale když zjistili že to není možné, snaží se alespoň najít způsob, jakým by mohly držení této měny zdaněny. Všechny platby obcházejí banky, jsou realizovány přes nezávislé osoby tzv. Mineři takže pro státy je zatím nemožné vysledovat (snad kromě tajných služeb), co kdo za Bitcoin nakoupil a kdo drží kolik jednotek ve svých bitcoinových peněženkách.

Kurz této digitální měny kolísá téměř každý den, v podstatě je její kurz tvořen poptávkou a nabídkou

Vyzkoušejte si zdarma jak obchodovat Bitcoin 

Jak obchodovat s Bitcoiny (BTC) a vydělávat na jeho cenových výkyvech...

V podstatě dnes existují lidi, kteří se serózně zajímají o Bitcoin jednak z důvodu investice (těch je naprostá většina), jednak proto, že BTC potřebují k anonymním nákupům zboží přes Internetu.

Pojďme se bavit o lidech, kteří chtějí investovat do BITCOIN (tedy nákup a následný prodej když cena poroste) s cílem investice t.j. vydělat na neustálých rozdílech ceny. Nazvěme tyto lidi investory nebo obchodníky. Dnes existuje více obchodních platform, přes které můžete zcela jednoduše obchodovat tuto virtuální měnu, ale i jiné kryptoměny například Ethereum, Litecoin, IOTA, DASH, Ripple, DogeCoin a jiné altcoiny.

Pojďme se podívat jak rychle obchodovat Bitcoin přes největší online obchodní platformu na světě přes eToro.

eToro je něco jako Facebook ale pro investory, kteří se mohou navzájem kontaktovat, sledovat své obchody a kopírovat je jeden od druhého a to dokonce automaticky! To znamená pokud najdete zkušeného obchodníka, který vydělává na výkyvech ceny Bitcoinu, můžete nechat eToro platformu aby automaticky prováděla obchody za Vás. Můžete tak vydělávat přičemž nemusíte sledovat trhy a dělat žádné analýzy. Na síti je v současnosti přes milionu aktivních obchodníků, takže výběr je dost velký. Platforma umožní realizovat i samotné obchody na finančních trzích akcií, forexu, zlata, stříbra, ropy a nejdůležitějších burzovních indexů.


Jak koupit BITCOIN zcela bezpečně a nenechat se podvést:

1. Jak postupovat pokud chcete investovat přímo do Bitcoinu:

 1. Otevřete si cviční demo konto zde (vložit peníze si můžete kdykoliv později)
 2. Po nalogování se, si změňte jazyk na čěštinu pokud vám angličtina dělá problém
 3. Na horní liště klikněte na Obchodní trhy >> Krypto
 4. Následně si zvolte Bitcoin BTC  a otevře se vám okno s cenovým grafem kde vidíte vývoj ceny. Dole je tzv „Kanál“ kde jsou diskuse ohledně vývoje ceny od různých investorů. Můžete diskutovat a vidíte jaký je tržní sentiment, zda ostatní prodávají nebo nakupují. To je velmi důležité pro rozhodování !!
 5. Pokud chcete investovat klikněte INVEST a zvolte částku kterou chcete investovat
 6. Bitcoin tímto kupujete do peněženky přímo na platformě eToro,

 

jak koupit bitcoin


 

2. Investovat přímo do fondu na eToro

Fond investuje do nejznámějších kryptoměn (v současnosti BTC a Ethereum). Je to jakýsi koš kryptoměn kterého cena rosta, když roste cena kryptoměn,  platí to samozřejmě i opačne.

 1. Po otevření cvičního účtu si klikněte v levém rohu na Invest in CopyFunds kde se zobrazí všechny spravované fondy na síti do kterých můžete investovat.
 2. Zvolte Market CopyFunds a následně CryptoCurrency
 3. Následně kliknľte na INVEST kde si vyberte $ 100, $ 200, $ 500 nebo si dejte „Enter Custom Amount Below“
 4. Chcete-li použít fiktivní peníze a učit se jak to funguje klikněte nahoře na „USE VIRTUAL MONEY
 5. Minimální částka k investování do fondů je nastavena na $ 5000

Cena Bitcoinu

Cena této digitální měny kolísá každý den … ..

Kurz Bitcoinu se stanoví 24 hodin denně na základě poptávky a nabídky …

Například 28.3.2019 stál 1 Bitcoin: 1.00 BTC = 4069 USD

Cena za jednotku je vysoká, ale nakoupit a následně prodat můžete jen zlomek jednoho Bitcoinu!

Předtím než si řekneme jak na Bitcoinu vydělat, se ještě podívejme jak vlastně vznikají
Autor Bitcoinu stanovil pravidlo, že celkový počet Bitcoin nikdy nepřesáhne 21 milionů. Celkový počet tedy bude omezen, což je přesný opak dolarů nebo eur jejichž objem v oběhu se neustále zvyšuje čímž se vlastně defacto tyto měny znehodnocují. Jen pro úplnost uvedeme, že jednotlivé Bitcoin vznikají za pomoci složitého software, a dolují je počítačoví fanatici, kteří si anglicky říkají říkají „miners“. Toto nás ale vůbec nemusí zajímat, pokud chceme BTC nakoupit a později za vyšší cenu předat a tak vydělat.

jak koupit bitcoin

Upozornění:

Vezměte prosím na vědomí, že CFD jsou složité nástroje a obnáší vysoké riziko tráty peněz díky pákovému efektu. 75% retailových investorských účtů ztrácí peníze při obchodování s tímto CFD poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda chápete, jak fungují CFD, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

Kryptoměny jsou vysoce volatilní neregulované investiční produkty. Žádná ochrana investorů ze strany EU týkajíci se kryptoměn.

Tento obsah je určen pouze pro informační a vzdělávací účely a neměl by být považován za investiční poradenství nebo investiční doporučení.

2 názory na “Jak obchodovat BITCOIN”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *