Jak koupit Ethereum ETH

0
ethereum

Ve světě kryptoměn je Ethereum v současnosti dvojka na trhu a je jedním z nejznámějších kryptoměn na trhu. Pokud chcete zainvestovat a rozhodli jste se pro nákup Etherea, tento článek vám ukáže jak na to.

Pojďme se podívat jak si koupit Ethereum.

Jak koupit Ethereum v ČR (krok za krokem)

 1. Existují dva bezpečné způsoby jak koupit Ethereum s minimálními poplatky: Buď přes regulovanou obchodní platformu nebo přímo na kryptoburze
 2. Začátečníkům doporučujeme nakoupit eThereum například přes eToro obchodní platformu
 3. Vytvořte si cviční účet na eToro zdarma (minimální první vklad je $50 dolarů)
 4. Vložit pak můžete koruny, automaticky se přepočítají na dolary dle aktuálního kurzu
 5. Do horního vyhledávacího pole napište Ethereum a stiskněte tlačítko Enter.
 6. Minimálně můžete pak koupit Ethereum v hodnotě od $25 USD. Jak sami vidíte, je to jen zlomek ceny, platforma eToro tím umožní nákup Etherea i méně movitým klientům.
 7. V následujícím okně klikněte na tlačítko „Obchodovat“.
 8. Dále se rozhodněte kolik dolarů investujete a jestli chcete obchodovat s pákou 1:5.
 9. Stiskněte tlačítko Koupit.
 10. Hotovo!

Historie Etherea

V roce 2013 vydal tvůrce Vitalik Buterin, kterému bylo pouhých 19 let, článek popisující jeho nápady pro Ethereum. Rusko-Kanaďan chtěl převzít technologii, která poháněla bitcoiny, a použít ji k tomu, aby poskytla sílu ekonomické kontroly jednotlivcům místo korporací a mocenských brokerů.

Po úspěšné kampani crowdfundingu v roce 2014, která debutovala s kryptoměnou Ethereum (Ether) a získala 18 milionů dolarů, vyšla v roce 2015 první platforma Ethereum, Frontier.

Detailní informace o projektu Ethereum:

Aktuální tržní cena Ethereum 

Loading price from EthereumPrice.org

Ethereum vs Bitcoin – jaké jsou hlavní rozdíly?

Když Bitcoin je král, Ethereum je královna kryptoměn.

Existuje mnoho podobností mezi bitcoiny a ethereem, jelikož jsou obě decentralizovanými digitálními měnami fungující na principu blockchainu.

Ethereum se od Bitcoinu liší v několika důležitých aspektech.

Ethereum je první a největší altcoin (altcoiny jsou označovány mince kromě Bitcoinu). Tato Open-source, blockchainová platforma umožňuje uživatelům vytvářet a publikovat Distribuované aplikace (nebo Dapps).

Obě kryptoměny také běží na zcela odlišných algoritmech, přičemž Ethereum používá „ethash“, zatímco bitcoiny používají „SHA-256“.

Kritickým rozdílem je však účel kryptoměn. Bitcoin je něco jako investice která chrání peníze před inflací (digitální zlato) , zatímco Ethereum je platforma, která umožňuje vytváření a používání tzv smart kontraktů čili inteligentních smluv prostřednictvím svého tokenu.

Výhody a nevýhody Etherea

Výhody Ethereum:

 • Ethereum je druhá nejpopulárnější kryptoměna na světě
 • největší aktivní vývojářskou komunitu na celém světě a neustále aktualizace prosazují lepší přizpůsobení trhu produktů a přijetí do hlavního proudu.
 • Kdykoli na platformě vytvoříte Dapp, můžete jej připojit ke stovkám dalších protokolů, které již existují. Pomáhá vývojářům usnadnit rychlejší spuštění nových Dapp, protože velká část infrastruktury již existuje.

Negativa Etherea:

 • Hlavní nevýhodou Etheru je právě jeho centralizovanost a závislost od Vitalika a jeho týmu. Naproti tomu je Bitcoin skutečně decentralizovaná měna.
 • Vysoká cena za transakci !! (problém vyřeší Ethereum 2.0 )
 • I když je Ethereum rychlejší než bitcoin blockchain, stále může být celkově relativně pomalé a omezuje se na přibližně 15 transakcí za sekundu.
 • Vzhledem k tomu, že Ethereum je nový programovací jazyk (i platforma),vývojáři kódují v novém jazyce a příležitostně tak mohou hackerům usnadnit najít v kódu zranitelná místa.

Jakou hardwarovou peněženku bych měl použít pro dlouhodobé držení Etherea?

Existuje mnoho hardwarových peněženek pro ukládání kryptoměn online i offline. Dva, které doporučujeme pro skladování Etheru, by bylo cokoli od Ledger Nano nebo Trezor.
Obě společnosti nabízejí různé možnosti v závislosti na vašem rozpočtu a jsou robustní a spolehlivé možnosti pro uložení vaší kryptoměny. Mezi oblíbené modely patří Ledger Nano X a Trezor One.

Závěr: Oplatí se ještě koupit Ethereum nebo je  pozdě?

Cena Etherea roste raketovou rychlostí za posledních 12 měsíců téměr o více než 1000%.

Díky DeFi a NFT a kvalitní práce Vitalikovho týmu je Ethereum mezi fanoušky považován na relativně bezpečnou investici do budoucna!

Některé zdroje uvádí možnou budoucí cenu Ethereum v roce 2030 kolem $20.000 dolarů.

Jelikože je Ethereum dvojka na trhu, šance že jeho cena půjde na nulu v případě krypto krachu je mnohem nižší než u ostatních altcoinů!

Od svého vzniku Ethereum dobývá svět kryptoměn a získal si více než místo mezi konkurenty, jako je bitcoin. I když stále není Ethereum dokonalé, jeho neustále se vyvíjející platforma a rapidně rostoucí ekosystem aplikací a v také řada vývojářů z něj dělá token, který určuje směr kam se vyvíjí a bude vyvíjet digitální svět kryptoměn.

Pokud se rozhodnete nakoupit Ethereum, nezapoměnte na diverzifikaci, rozložení rizika. Neinvestujte všechny prostředky jen do Ethereum!

Pročtěte si více zajímavých informací o nejpopulárnejších kryptoměnách: