Ve světě kryptoměn je Ethereum v současnosti dvojka na trhu a je jedním z nejznámějších kryptoměn na trhu. Pokud chcete zainvestovat a rozhodli jste se pro nákup Etherea, tento článek vám ukáže jak na to.
Pojďme se podívat jak si koupit Ethereum.
Jak koupit Ethereum v ČR (krok za krokem)
- Existují dva bezpečné způsoby jak koupit Ethereum s minimálními poplatky: Buď přes regulovanou obchodní platformu nebo přímo na kryptoburze
- Začátečníkům doporučujeme nakoupit eThereum například přes XTB obchodní platformu
- Pokud jste začátečník ve světe kryptoměn a chcete koupit DOGECOIN s minimálními poplatky doporučujeme vám použít regulovanou obchodní platformu XTB
- Vytvořte si cviční účet na XTB zdarma
- Ze začátku si můžete vyzkoušet demo účet, a později vložit koruny
- Minimální vklad na obchodní platformu je 10 Korun
- Do horního vyhledávacího pole napište ETH nebo ETHEREUM a stiskněte klávesu Enter.
- Rozhodněte se kolik dolarů investujete.
- V následujícím okně klikněte na tlačítko Obchodovat
- Hotovo!
Historie Etherea
V roce 2013 vydal tvůrce Vitalik Buterin, kterému bylo pouhých 19 let, článek popisující jeho nápady pro Ethereum. Rusko-Kanaďan chtěl převzít technologii, která poháněla bitcoiny, a použít ji k tomu, aby poskytla sílu ekonomické kontroly jednotlivcům místo korporací a mocenských brokerů.
Po úspěšné kampani crowdfundingu v roce 2014, která debutovala s kryptoměnou Ethereum (Ether) a získala 18 milionů dolarů, vyšla v roce 2015 první platforma Ethereum, Frontier.
Detailní informace o projektu Ethereum:
- Projekt Ethereum (v angličtině)
- Vitalik Buterin – Twitter kanál
Aktuální tržní cena Ethereum
Ethereum vs Bitcoin – jaké jsou hlavní rozdíly?
Když Bitcoin je král, Ethereum je královna kryptoměn.
Existuje mnoho podobností mezi bitcoiny a ethereem, jelikož jsou obě decentralizovanými digitálními měnami fungující na principu blockchainu.
Ethereum se od Bitcoinu liší v několika důležitých aspektech.
Ethereum je první a největší altcoin (altcoiny jsou označovány mince kromě Bitcoinu). Tato Open-source, blockchainová platforma umožňuje uživatelům vytvářet a publikovat Distribuované aplikace (nebo Dapps).
Obě kryptoměny také běží na zcela odlišných algoritmech, přičemž Ethereum používá „ethash“, zatímco bitcoiny používají „SHA-256“.
Kritickým rozdílem je však účel kryptoměn. Bitcoin je něco jako investice která chrání peníze před inflací (digitální zlato) , zatímco Ethereum je platforma, která umožňuje vytváření a používání tzv smart kontraktů čili inteligentních smluv prostřednictvím svého tokenu.
Výhody a nevýhody Etherea
Výhody Ethereum:
- Ethereum je druhá nejpopulárnější kryptoměna na světě
- Má největší aktivní vývojářskou komunitu na celém světě a neustále aktualizace prosazují lepší přizpůsobení trhu produktů a přijetí do hlavního proudu.
- Kdykoli na platformě vytvoříte Dapp, můžete jej připojit ke stovkám dalších protokolů, které již existují. Pomáhá vývojářům usnadnit rychlejší spuštění nových Dapp, protože velká část infrastruktury již existuje.
Negativa Etherea:
- Hlavní nevýhodou Etheru je právě jeho centralizovanost a závislost od Vitalika a jeho týmu. Naproti tomu je Bitcoin skutečně decentralizovaná měna.
- Vysoká cena za transakci !! (problém vyřeší Ethereum 2.0 )
- I když je Ethereum rychlejší než bitcoin blockchain, stále může být celkově relativně pomalé a omezuje se na přibližně 15 transakcí za sekundu.
- Vzhledem k tomu, že Ethereum je nový programovací jazyk (i platforma),vývojáři kódují v novém jazyce a příležitostně tak mohou hackerům usnadnit najít v kódu zranitelná místa.
Jakou hardwarovou peněženku bych měl použít pro dlouhodobé držení Etherea?
Existuje mnoho hardwarových peněženek pro ukládání kryptoměn online i offline. Dva, které doporučujeme pro skladování Etheru, by bylo cokoli od Ledger Nano nebo Trezor.
Obě společnosti nabízejí různé možnosti v závislosti na vašem rozpočtu a jsou robustní a spolehlivé možnosti pro uložení vaší kryptoměny. Mezi oblíbené modely patří Ledger Nano X a Trezor One.
Závěr: Oplatí se ještě koupit Ethereum nebo je pozdě?
Cena Etherea roste raketovou rychlostí za posledních 12 měsíců téměr o více než 1000%.
Díky DeFi a NFT a kvalitní práce Vitalikovho týmu je Ethereum mezi fanoušky považován na relativně bezpečnou investici do budoucna!
Některé zdroje uvádí možnou budoucí cenu Ethereum v roce 2030 kolem $20.000 dolarů.
Jelikože je Ethereum dvojka na trhu, šance že jeho cena půjde na nulu v případě krypto krachu je mnohem nižší než u ostatních altcoinů!
Od svého vzniku Ethereum dobývá svět kryptoměn a získal si více než místo mezi konkurenty, jako je bitcoin. I když stále není Ethereum dokonalé, jeho neustále se vyvíjející platforma a rapidně rostoucí ekosystem aplikací a v také řada vývojářů z něj dělá token, který určuje směr kam se vyvíjí a bude vyvíjet digitální svět kryptoměn.
Pokud se rozhodnete nakoupit Ethereum, nezapoměnte na diverzifikaci, rozložení rizika. Neinvestujte všechny prostředky jen do Ethereum!
Pročtěte si více zajímavých informací o nejpopulárnejších kryptoměnách: