Jak koupit Ethereum ETH (Ceny, Zajímavosti)

0
ethereum

Ve světě kryptoměn je Ethereum v současnosti dvojka na trhu a je jedním z nejznámějších jmen na trhu. Ethereum je první a největší altcoin (altcoiny jsou označovány mince kromě Bitcoinu). Tato Open-source, blockchainová platforma umožňuje uživatelům vytvářet a publikovat Distribuované aplikace (nebo Dapps). Tyto Dapps umožňují uživatelům uzavírat kontrakty a provádět transakce bez nutnosti konzultace s bankami ohledně směny peněz nebo najímání právníků za účelem uzavření kupní smlouvy.

Všechny tyto kontrakty a transakce na Ethereu jsou zabezpečené díky ukládání v jednotlivých knihách blockchainu namísto lokalizovaných databází (jako je použití Facebooku nebo Google). Úložiště blockchain znamená, že data v každé účetní knize jsou mnohem bezpečnější.

K napájení blockchainu je zapotřebí mnoha počítačů k neustálému provádění řádků kódu. Lidé, kteří používají tento kód na svých počítačích, dostanou odměnu Etherem, kryptoměnou Etherea. Lidé využívající platformu pro přístup k inteligentním smlouvám na blockchainu mohou také používat Ether.

Zde se podíváme na podrobnosti Etherea a Etheru, včetně začátku této kryptoměny a jejího srovnání s ostatními, jako je Bitcoin.

Historie Etherea

V roce 2013 vydal tvůrce Vitalik Buterin, kterému bylo pouhých 19 let, článek popisující jeho nápady pro Ethereum. Rusko-Kanaďan chtěl převzít technologii, která poháněla bitcoiny, a použít ji k tomu, aby poskytla sílu ekonomické kontroly jednotlivcům místo korporací a mocenských brokerů.

Po úspěšné kampani crowdfundingu v roce 2014, která debutovala s kryptoměnou Ethereum (Ether) a získala 18 milionů dolarů, vyšla v roce 2015 první platforma Ethereum, Frontier.

Detailní informace o projektu Ethereum:

Jak koupit Ethereum v ČR

 1. Existují dva bezpečné způsoby jak koupit Ethereum s minimálními poplatky: Buď přes regulovanou obchodní platformu nebo přímo na kryptoburze
 2. Začátečníkům doporučujeme nakoupit eThereum například přes eToro obchodní platformu
 3. Vytvořte si cviční účet na eToro zdarma (minimální investice je 200 dolarů)
 4. Vložit pak můžete koruny, automaticky se přepočítají na dolary dle aktuálního kurzu
 5. Do horního vyhledávacího pole napište Ethereum a stiskněte Enter.
 6. V následujícím okně klikněte na tlačítko Obchodovat
 7. Dále se rozhodněte kolik dolarů investujete a jestli chcete obchodovat s pákou 1:5.
 8. Stiskněte Koupit.
 9. Hotovo!

Ethereum cena

Loading price from EthereumPrice.org

Ethereum vs Bitcoin – jaké jsou hlavní rozdíly?

Když Bitcoin je král, Ethereum je královna kryptoměn.

Existuje mnoho podobností mezi bitcoiny a ethereem, jelikož jsou obě decentralizovanou mocí digitálních měn na principu blockchainových knih. Liší se však několika způsoby.
Klíčovým rozdílem je, že transakce v síti Ethereum mohou obsahovat řádky spustitelného kódu, zatímco bitcoinové transakce jsou obecně jen pro vedení poznámek. Platforma také může potvrdit transakce Etheru během několika sekund, zatímco bitcoinové transakce mohou trvat několik minut.

Obě kryptoměny také běží na zcela odlišných algoritmech, přičemž Ethereum používá „ethash“, zatímco bitcoiny používají „SHA-256“).
Kritickým rozdílem je však účel kryptoměn. Bitcoin funguje jako alternativa k národním měnám a peněžním systémům, zatímco Ethereum je platforma, která umožňuje inteligentní smlouvy prostřednictvím své vlastní měny.

Výhody a nevýhody Etherea

Pozitiva:

 • Ethereum je druhá nejpopulárnější kryptoměna na světě
 • Má největší vývojářskou komunitu na celém světě a neustále aktualizace prosazují lepší přizpůsobení trhu produktů a přijetí do hlavního proudu.
 • Kdykoli na platformě vytvoříte Dapp, můžete jej připojit ke stovkám dalších protokolů, které již existují. Pomáhá vývojářům usnadnit rychlejší spuštění nových Dapp, protože velká část infrastruktury již existuje.

Negativa:

 • Hlavní nevýhodou Etheru je právě jeho centralizovanost a závislost od Vitalika a jeho týmu. Naproti tomu je Bitcoin skutečně decentralizovaná měna.
 • Vysoká cena za transakci !! (problém vyřeší Ethereum 2.0 )
 • I když je Ethereum rychlejší než bitcoin blockchain, stále může být celkově relativně pomalé a omezuje se na přibližně 15 transakcí za sekundu.
 • Vzhledem k tomu, že Ethereum je nový programovací jazyk (i platforma),vývojáři kódují v novém jazyce a příležitostně tak mohou hackerům usnadnit najít v kódu zranitelná místa.

Jakou hardwarovou peněženku bych měl použít pro dlouhodobé držení Etherea?

Existuje mnoho hardwarových peněženek pro ukládání kryptoměny online i offline. Dva, které doporučujeme pro skladování Etheru, by bylo cokoli od Ledger Nano nebo Trezor.
Obě společnosti nabízejí různé možnosti v závislosti na vašem rozpočtu a jsou robustní a spolehlivé možnosti pro uložení vaší kryptoměny. Mezi oblíbené modely patří Ledger Nano X a Trezor One.

Závěr

Celkově Ethereum dobývá svět kryptoměn útokem a získal si více než místo mezi vrstevníky, jako je bitcoin. I když stále není dokonalý, jeho neustále se vyvíjející platforma a řada vývojářů z něj dělá člověka, který sleduje digitální svět kryptoměn.

Pročtěte si více zajímavých informací o nejpopulárnejších kryptoměnách: