Jak koupit Litecoin (Ceny, Grafy,Zajímavosti)

0

Litecoin byla jednou z prvních kryptoměn na světe. Litecoin může být dobrou alternativou k jiným kryptoměnám, jako je třeba bitcoin. Často se označuje zkratkou LTC a dnes je celosvětově zejména mezi krypto fanatiky uznávána jako oblíbený altcoin.

Proč právě Litecoin?

LTC blockchain byl navržen jako jednoduchá z angličtiny „light“  decentralizovaná P2P kryptoměna. Je navržen tak, aby fungoval stejně jako bitcoin (BTC), ale dokáže zpracovat přenos hodnoty rychleji a levněji.

Proč je litecoin tak populární a v čem je jedinečný?

V této příručce vám řekneme vše, co byste měli vědět o litecoinu a jeho srovnání s jinými populárními kryptoměnami, jako je bitcoin.

Historie Litecoinu

Tuto formu kryptoměny konceptualizoval a vytvořil Charles Lee, který dříve pracoval jako vývojář pro Google a nyní pracuje v BTCS. Projekt Litecoin byl zahájen v roce 2011 a  v roce 2009 měl premiéru těžební algoritmus Scrypt vyvinutý programátorem Colinem Percivalem.

V roce 2017 zahájil Litecoin Lightning Networks a Segregated Witness (SegWit). SegWit je dle odborníků důvod, díky kterému má LTC schopnost ověřit tak obrovský počet transakcí. Pomáhá také zabránit zneplatnění transakcí z důvodu technického nedostatku, který se označuje jako „tvárnost“.

Se SeWWitem také získáte přístup k Lightning Network (LN). Tato síť umožňuje minimální poplatky ve srovnání s jinými kryptoměnami, jako je BTC.

V roce 2018 byla spuštěna LitePay. Tato platforma umožnila přístup k LTC účtům a placení pomocí LTC v obchodech a v bankomatech, čímž se zlepšila distribuce kryptoměny. Po narušení problémů však byla tato platforma ukončena.

V roce 2019 se Litecoin spojil se serverem TravelbyBit v dalším pokusu umožnit platby pomocí LTC. Tentokrát mohli uživatelé pomocí svých kryptoměn platit za ubytování při cestování. Litecoin má v budoucnu dokonce spustit oficiální debetní kartu.

Více detailů o projektu na oficiální stránce Litecoin.

Jak koupit Litecoin

  1. Existují dva bezpečné způsoby jak koupit Litecoin s minimálními poplatky: Buď přes regulovanou obchodní platformu nebo přímo na kryptoburze.
  2. Začátečníkům doporučujeme nakoupit Litecoin například přes eToro obchodní platformu
  3. Vytvořte si cviční účet na eToro zdarma (minimální investice je 200 dolarů)
  4. Vložit pak můžete koruny, automaticky se přepočítají na dolary dle aktuálního kurzu
  5. Do horního vyhledávacího pole napište Litecoin nebo „LTC“ a stiskněte Enter.
  6. V následujícím okně klikněte na tlačítko Obchodovat
  7. Dále se rozhodněte kolik dolarů investujete a jestli chcete obchodovat s pákou 1:5.
  8. Stiskněte Koupit.
  9. Hotovo!

Hlavní rozdíly Litecoin vs. Bitcoin

Litecoin a bitcoin jsou kryptoměny, které se zaměřují na bezhotovostní transakce a decentralizované P2P peer to peer transakce. Liší se v mnoha ohledech, první je, že bitcoin je starší a známější, což znamená, že existuje lepší distribuce. Je pravděpodobné, že najdete další, kteří používají BTC častěji, ale LTC má stále skvělou distribuci ve srovnání s jinými méně známými alternativami.

Vzhledem k tomu, že LTC je novější, vylepšil rámec, který tvořily dřívější kryptoměny jako bitcoin. Tato novější kryptoměna zvládne mnohem více transakcí za sekundu než bitcoiny. Díky tomu jsou transakční poplatky nižší než u jiných kryptoměn. Tyto výhody dávají litecoinu obrovskou výhodu oproti Bitcoinu.

Strukturálně LTC používala rámec BTC. Zde končí jejich primární podobnosti.

Zde jsou hlavní rozdíly mezi těmito dvěma kryptoměnami:

• U BTC trvá tvorba bloku přibližně 10 minut, ale u LTC je omezena na 2,5 minuty.
• Maximální počet transakcí za sekundu pro BTC může být až 7 transakcí, ale pro LTC může být až 56 transakcí za sekundu.
• LTC používá těžební algoritmus Scrypt, zatímco BTC používá algoritmus SHA-256.

Pozitiva a negativa litecoinu

Pozitiva

• Nižší transakční poplatky než bitcoiny
• Lepší rychlost transakce než bitcoin
• Hromadná distribuce a vyšší šance na expanzi kvůli nízkým poplatkům
• Začlenění a dostupnost v bankomatech v některých zemích, jako je Česká republika
• Přístup k síti Segregated Witness and Lightning Network

Negativa

• Jiné kryptoměny zvládnou více převodů za sekundu
• Chybějící využití inteligentních smluv nebo soukromých transakcí není možné, i když by mohly být v budoucnu zpřístupněny

Jakou hardwarovou peněženku použít na Litecoin ?

LTC je kompatibilní s hardwarovými peněženkami, což usnadňuje používání tohoto blockchainu, kdykoli je to možné. Vyzkoušejte některou z těchto hardwarových peněženek ještě dnes, aby byl váš litecoin bezpečný a pohodlně přístupný, když ho potřebujete:

• Trezor nabízí intuitivní rozhraní a vysoce kvalitní zákaznický servis, když jej potřebujete. Tuto peněženku široce doporučují významné společnosti jako Forbes a CNN. Nabízí pohodlné zabezpečení s funkcí obnovení semen.
• LedgerNano je další skvělý uchazeč na trhu. Umožňuje uživatelům bezpečně autorizovat transakce.

Sečteno a podtrženo

Celkově si myslíme, že Litecoin je užitečná kryptoměna, kterou lze přidat do hardwarové peněženky, jako je Trezor nebo LedgerNano. Budete těžit z nižších transakčních poplatků a vyšší rychlosti než u bitcoinů.

Mohlo by Vás zajímat: